Štkaní 2019

30. června - 7. července

bývalý pivovar v Sedlci u Kutné Hory


Co od Štkaní čekat Kde budeme Kdy tam budeme Spíme Jíme Hlavně ale tvoříme Materiál máme Stojí to

    

Co od Štkaní čekat:
Máš-li plán, který chceš už roky zrealizovat nebo máš-li touhy k jakékoliv umělecké tvorbě dosud nedefinované, ale čekající, až se budou moci vyrýsovat, dostat tvar a hmotu, pak je tu pro Tebe Štkaní. Na místě, jinak skrytém veřejnosti, zajistíme materiál a prostor k tvorbě. Chceš-li tvoř si dny a noci bez ustání, dokud nebudeš mít dost. Žádat moudra od zkušenějších je moudrá věc, ale nečekej, že ti někdo dá nějaký plán nebo úkol. Inspiraci můžeš najít třeba na přednáškách či exkurzích, obzory rozšíří a um vytříbí třeba workshopy. Myslíš-li si, že umíš něco, co můžeš učit ostatní, připrav si klidně vlastní seminář.

Ale pozor! Letošní ročník je pro opravdové nadšence bez bázně a hlavně bez přílišných požadavků na komfort.


Kde budeme:
Své prostory nám otevře bývalý zámecký pivovar v Sedlci v Kutné Hoře. K dispozici bude několik větších místností a opravdu hodně prostorné sklepy. Jejich protipólem se pak stane menší venkovní přístřešek na pivovarském dvoře.

Ve stejných prostorách před pár lety probíhal festival Kůra.


Kdy tam budeme:
Celé to odstartujeme v neděli 30. června ve večerních hodinách ohněm míru a oťukáváním si prostor. Od neděle 30. června do čtvrtka 4. července se volně tvoří, dle libosti se navštěvují semináře, workshopy, exkurze a projekce. V pátek 5. července propukne největší tvůrčí šílenství. Blíží se Závěr. V sobotu 6. července je den D, tedy Závěr, který nabídne vernisáž všeho, co vytvoříme, ukáže vše, co spácháme výtvarně, divadelně, literárně i hudebně. Ale především, především nám dá možnost si užít poslední den Štkaní. Dalšího dne v neděli..koho už zajímá datum, se jenom líně vstává, balí, loučí a vyráží domů.


Po dobu Štkaní spíme:
Pokud chceme, ve stanu (a klidně i pod širákem) nebo ve společné místnosti na zemi či polním lehátku. Pro rozrůstající se rodiny se snažíme vyjednat ubytování v nedalekém okolí, ale zatím nic neslibujeme. Možnost spaní separé v hotelu či jiném ubytovacím zařízení sice nezakazujeme, ale také nezajišťujeme.


Na Štkaní jíme:
Hromadně (vegetariánsko-veganskou stravu) či svépomocí. Letos je svépomoc opravdu doslovná. Nemůžeme nabídnout separátním strávníkům ani možnost kuchyně, ani skladovacích prostor, ani volnou lednici.

Preferujeme variantu, kdy jsou snídaně i večeře společné a oběd zajištěn svépomocí v místních restauracích.


Hlavně ale tvoříme:
Výtvarně, herecky, malířsky, hudebně, sochařsky, literárně, oděvně, dokumentárně i všelijak jinak. Pospolu i separátně.


Materiál pro tvorbu:
Se snažíme zajistit pro všechny účastníky, kteří vyplní řádně přihlášku a v ní i své odhadované požadavky na materiál, nářadí a podmínky k tvorbě. Pro ty, kteří nemají ještě přesnou představu, co budou dělat, či se rozhodnou přijet na poslední chvíli, mohou využít materiálu z našich zásob, který bude k dispozici všem zúčastněným.


Kolik to všechno stojí:
Záleží na době příjezdu a způsobu stravování.

Pokud přijedeš na 8 – 6 dní, platíš základ 750 Kč, na 5 – 2 dny pak jen 450 Kč a jednodenní návštěvníci platí základ 150 Kč. Snídáme a večeříme společně a na den to vyjde na 60 Kč. Švédská snídaně + teplá večeře. Za celý pobyt tak od tebe budeme potřebovat 1170 Kč.