plakát Štkaní 2017


Účastníci Místo Ubytování Stravování Materiál Cena

     Kde to všechno začalo? Před deseti lety proběhlo historicky první Štkaní 2008 ve Slavětíně u Slavonic. Do areálu nedaleko hranic se vracíme prozkoumat, jak se Štkaní za deset let proměnilo, kam se posunulo a co se změnilo ve Slavětíně. Nedaleké městečko Slavonice, které je právem nazýváno renesanční perlou, poskytne útočiště několika ateliérům a závěrečnému Štkafestu. Spolek Štkaní poskytuje účastníkům prostor, potřebný materiál, ubytování i stravu. V průběhu setkání je plánováno několik přednášek, workshopů, výletů po okolí a veřejných promítání.      Účast na akcích je dobrovolná, někdy až náhodná.

Účastníci
     Letní setkání Štkaní je určeno pro všechny lidi se zájmem o tvorbu v netradičním prostoru! Malíři, hudebníci, divadelníci, sochaři... Celé spektrum Vámi zastoupených uměleckých oborů bude soustředěno v jednom odlehlém areálu, kde můžete spolupracovat, inspirovat se, vést se, improvizovat, konfrontovat své dovednosti, znalosti i neznalosti.
Varování: Od akce neočekávejte průběh klasického workshopu s jasně stanoveným programem.
Prosíme všechny účastníky, aby respektovali povahu místa, kde budeme působit.
Maximální hranice je 40 účastníků. Rozhodující je datum platné závazné přihlášky. Zkušenosti nebo rozsah plánovaného projektu nejsou rozhodující. V případě nadlimitního počtu přihlášek bude přihlíženo kromě data platné závazné přihlášky i k preferovanému oboru účastníka, aby došlo k vyvážení a zastoupení všech uměleckých aktivit.

Místo
     Štkaní 2017 bude moci využívat prostory areálu ve Slavětíně, kde probíhaly první dva ročníky. Rozsáhlé prostory i louky areálu, budou opět prakticky celé zpřístupněny účastníkům. Část programu se přesune do nedalekého renesančního městečka Slavonice. Objekt z části slouží jako hospodářská usedlost, kde zvířata i lidé žijí volně a pospolitě. Z toho důvodu tentokrát nebereme naše zvířecí společníky Štkaní. Účastníkům se zpřístupní téměř všechny prostory areálu. Ateliéry a dílny tak mohou vznikat v hangárech, komorách i ve sklepě.

Ubytování
     Účastníci budou ubytování přímo v prostorách areálu (100Kč/noc/osoba). Spaní je primárně v místnostech po 7-8 lůžcích. K dispozici budou i 2-3 lůžkové pokoje. Sprchy i sanitární místnosti jsou společné. Případně lze spát venku ve stanu.
    

Stravování
     Pokud máte jakékoliv speciální stravovací požadavky, napište je prosím předem v přihlášce do sdělení organizátorů. Snídaně se bude skládat z teplého nápoje, studeného nápoje a studené kuchyně dle denní nabídky. Snídaně probíhá formou prostřeného stolu a trvá od přípravy v ranních hodinách do vyprázdnění nebo sklizení stolu před dalším chodem. Oběd je většinou teplý, řádný chod, dle denní nabídky kuchaře. Večeře je obdobou snídaně s častější teplou kuchyní. Doplněná příležitostným grilováním a opékáním u ohně. Alternativou společného stravování mohou být restaurace ve Slavonicích. Máme velmi schopné a učenlivé kuchaře a omezenou kapacitu v kuchyni, takže samostatné vaření příliš nepodporujeme.

Materiál
     Veškerý materiál musíme do Slavonic navozit. Budeme se snažit zajistit dostatek materiálu všem dílnám a pro co největší spektrum uměleckých disciplín. AVŠAK prosíme o co možná nejdůkladnější vyplnění požadavků na materiál do přihlášky – nebo o konkretizaci v dostatečném časovém předstihu. Pokud nemáte jasnější představu, co budete dělat, budete mít k dispozici dovezený materiál.

Cena:
Základní příspěvek 50Kč/den/osoba platí všichni!
ubytování
100Kč/noc/osoba
strava
plná penze 150Kč/den/osoba
nebo polopenze, individuální domluva s kuchařem či vlastní

Cena s jídlem a spaním na celou dobu Štkaní vyjde celkem na 2400,-.